Zboží za
0 Kč

V čem se liší jednotlivé typy lamp?

 

S ohledem na více možných variant lamp uvádíme jejich hlavní obecné výhody (ty se pro různé značky i modely projektorů mohou mírně lišit). Rozdíl je nejen v ceně, ale i pracnosti výměny či délce záruky. Podstatné je, že všechny naše lampy budou fungovat k Vaší plné spokojenosti.

ORIGINÁLNÍ LAMPY S MODULEM

Lampa od výrobce projektoru včetně plastového montážního modulu. Standardně jsou lampy v záruce po dobu 3 měsíců a mají nejvyšší cenu. Kvalitativně to je nejvyšší varianta s výbornou barevnou homogenitou i stabilním světelným výkonem po dlouhou dobu své životnosti. Použitím originální lampy si případně nezkracujete záruku na projektor. Díky modulu je výměna velice jednoduchá.

Rychlý přehled:

 • snadná montáž
 • záruka 3 měsíce
 • nejkvalitnější varianta
 • záruka na projektor pokračuje
 • nejvyšší cena

Když chcete nejkvalitnější obraz s jednoduchou výměnou lampy

 

ORIGINÁLNÍ LAMPY BEZ MODULU

Pouze holá lampa pro montáž do stávajícího modulu. Standardně jsou lampy v záruce po dobu 3 měsíců a mají nejvyšší cenu. Kvalitativně to je nejvyšší varianta s výbornou barevnou homogenitou i stabilním světelným výkonem. Oproti originální lampě s modulem je finanční úspora cca 25%. Použitím originální lampy si případně nezkracujete záruku na projektor. Lampové moduly jsou však konstruované pouze na jedno použití (životnost jedné lampy) – plast velkým teplem lampy křehne. Výměna lampy vyžaduje manuální zručnost, a proto ji doporučujeme manuálně zručným zákazníkům

Rychlý přehled:

 • výměna lampy vyžaduje manuální zručnost
 • záruka 3 měsíce
 • nejkvalitnější varianta
 • záruka na projektor pokračuje
 • finanční úspora cca 25%.

Když chcete nejkvalitnější obraz a jste technicky zruční

 

KOMPATIBILNÍ (NEORIGINÁLNÍ) LAMPY S MODULEM

U www.lamp.cz je to spolehlivá značková lampa od alternativního autorizovaného výrobce včetně montážního modulu. Lampy jsou chráněny světovými patenty. Záruka je proto prodloužená oproti originální lampě na 5-6 měsíců. Cenově to je levnější řešení, kdy finanční úspora oproti originální lampě s modulem je cca 30%. V manuálu ke svému projektoru si ověřte, zda si použitím kompatibilní lampy případně nezkracujete záruku na projektor. Je to vhodná varianta, pokud chcete ušetřit, ale nechcete slevit z vysoké kvality. Nejvíce doporučujeme značky UHR a ProGen – mají záruku 6 měsíců (to je dvojnásobná doba oproti originálním lampám) a přitom velice dobrou cenu. http://lamp.czhttp://lamp.cz/vyhody-jednotlivych-variant-nahradnich-lamp-do-projektoru/Dále jde o značky Diamond lamp se zárukou 4 měsíce, případně značky Philips nebo Osram.

 

Rychlý přehled:

 • spolehlivé značkové lampy
 • delší záruka 5-6 měsíců
 • optimální poměr cena / výkon
 • finanční úspora cca 30%

Pokud chcete ušetřit, ale nechcete slevit z vysoké kvality.

 

KOMPATIBILNÍ (NEORIGINÁLNÍ) LAMPY BEZ MODULU

U www.lamp.cz je to spolehlivá značková lampa od alternativního autorizovaného výrobce. Lampy jsou chráněny světovými patenty. Záruka je proto prodloužená oproti originální lampě na 5-6 měsíců. Cenově to je nejlevnější řešení, kdy finanční úspora oproti originální lampě s modulem je cca 50%. V manuálu ke svému projektoru si ověřte, zda si použitím kompatibilní lampy případně nezkracujete záruku na projektor. Lampové moduly jsou však konstruované pouze na jedno použití (životnost jedné lampy) – plast velkým teplem lampy křehne. Je to vhodná varianta, pokud chcete ušetřit, ale nechcete slevit z vysoké kvality. Výměna lampy vyžaduje manuální zručnost, a proto ji doporučujeme manuálně nadaným zákazníkům. Nejvíce doporučujeme značky UHR a ProGen – mají záruku 6 měsíců (to je dvojnásobná doba oproti originálním lampám) a přitom velice dobrou cenu. http://lamp.czhttp://lamp.cz/vyhody-jednotlivych-variant-nahradnich-lamp-do-projektoru/Dále jde o značky Diamond lamp se zárukou 4 měsíce, případně značky Philips nebo Osram.

Rychlý přehled:

 • výměna lampy vyžaduje manuální zručnost
 • spolehlivé značkové lampy
 • delší záruka 5-6 měsíců
 • optimální poměr cena / výkon
 • finanční úspora cca 50%

Jakmile chcete ušetřit a montovat, ale nechcete slevit z vysoké kvality.

 

ORIGINÁLNÍ LAMPY V NEORIGINÁLNÍM MODULU

Lampa od výrobce projektoru usazená v neoriginálním modulu značkového výrobce. Jedná se o velice kvalitní variantu, která je levnější než originální modul a má delší záruku neboť se jedná o velmi spolehlivé řešení. Finanční úspora je cca 15-20% a proto je to vhodná alternativa k originální lampě v originálním modulu. V manuálu ke svému projektoru si ověřte, zda si použitím takovéto lampy případně nezkracujete záruku na projektor. Nejvíce doporučujeme značky UHR a ProGen – mají záruku 6 měsíců (to je dvojnásobná doba oproti originálním lampám) a přitom velice dobrou cenu. http://lamp.czhttp://lamp.cz/vyhody-jednotlivych-variant-nahradnich-lamp-do-projektoru/Dále jde o značky Diamond lamp se zárukou 4 měsíce, případně značky Philips nebo Osram.

 

Rychlý přehled:

 • vysoká kvalita
 • záruka 3 měsíce (někdy delší)
 • mírně nižší cena cca 15-20%

Pokud chcete originál v levnějším kabátě (modulu) pro snadnou výměnu.

 

COPY NEBO FAKE LAMPY – NEJHORŠÍ MOŽNÁ VARIANTA

 

Lampy pochybné výroby za směšně nízké ceny bez jakékoliv záruky, které s velkou pravděpodobností mohou Váš projektor poškodit. 100% použítím takovéto lampy ukončujete záruku na projektor! V našem obchodě je NENAJDETE, protože je NEPRODÁVÁME.

Newsletter
Slevy, akce a výprodeje ihned ve vašem e-mailu